Kraina Smoków Sha'aird Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Szybkie Menu   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Bohater drugiego planu
Autor Wiadomość
Cargo 
Let it shift!

Inne postacie: Iron etc.
Wysłany: 2016-12-27, 19:04   Bohater drugiego planu

Mam zarazem prośbę i propozycję. Czy znajdzie się dla mnie miejsce w intrygach wokółsolfeimowych i okołonarakowych? Jakaś rozgrzewająca, odświeżająca rola ze zdrową dozą poczucia humoru.
Najbardziej marzy mi się porządna bitwa, podobna do tej na początku Świątyni Medytacji. Dokładnie po to, żeby popisać się wielką zręcznością w akcji. Jeśli możecie i chcecie mnie włączyć do rozgrywki, byłoby super.

Autoportret: I. II. III. IV. V. 3D
Posiadam medalion z żółtym jaspisem i zielonym jadeitem oraz Zbroję z Łusek Matuzalema, + 10 Def Mag na magię Wody, leczenie 10 HP na rundę, regeneracja utraconych kończyn.

"Ładunkoznawstwo. Ładunki dzielą się na toczliwe i nietoczliwe. Toczliwe trzeba podwiązywać. Nietoczliwe mogą stać."

Cargo 
Let it shift!

Wysłany: 2016-12-28, 13:06   

Bel, ty jesteś mężczyzną? Noo to niespodzianka.

Jeśli walka leży w zasięgu możliwości, to dobrze. Mocno brakowało mi w formie rozgrywki na Sha walk właśnie. Mamy mnóstwo szkół magicznych, zaklęć, trochę kulejących technik walk i to wszystko leży i ładnie się kurzy. Przynajmniej w moich wątkach.
Przeszkadzają Ci śmieciowe konta? A to szkoda. Bo one powstały właśnie dla urozmaicenia. Z pomysłu, że gdzieś, kiedyś przyda się mag jednocześnie Życia i Śmierci albo że ciekawy byłby taki dziki smok Natury rodem z Dragonlance. Ty jako MG tworzysz postaci od ręki, sama się zdziwiłam ile z nich było smokami/krzyżówkami smoków/smokokształtnymi. I nagle, jak zawsze wydawało się, że Sha'aird jest odsmoczone, zrobiło się tłoczno... jak w Dragonlance właśnie.

Mijasz się z prawdą mówiąc, że jestem nieosiągalna i że koniecznie musisz mnie mieć na Skypie ku swobodzie rozmów. Znasz mnie i wiesz, że zaglądam na forum często. Z dużą częstotliwością. Jeśli zaglądam.
Szczerze, to nigdy nie wysłałaś mi maila na pocztę tlenową. Przecież by do mnie doszła, nie? Zanim powiesz, że coś jest mało efektywne, to chociaż spróbuj. Inaczej to pustosłowie.
A choćby maile przez forum nie działały, pozostaje stare, dobre PW.

Mogę obiecać, że przed dłuższymi przerwami w kadencji będę uprzedzała zainteresowanych. I obietnicy dotrzymać. Natomiast jeśli idzie o werbowanie użytkowników, chyba żartujesz.

Plecenie wątków fabuły mi nie idzie, sam wiesz. Mam małe oparcie w świecie zastanym, skoro zrobiliście z Solem tyle pracy fabularnej. Księstwa, rasy... w velskrach jeszcze się orientuję, ale Niebianie i tym podobni - nawet nie wiem z której strony ugryźć temat. Musiałabym prowadzić komuś przygodę w warunkach, kiedy sama jestem jak ślepa we mgle. Nie sądzę, żeby wyszło z tego coś wciągającego. Ale, jeśli chodzi tylko o tłuczenie PD'ków, mogę prowadzić walki lekko doprawione wydarzeniami erpegowymi.

Posiadam medalion z żółtym jaspisem i zielonym jadeitem oraz Zbroję z Łusek Matuzalema, + 10 Def Mag na magię Wody, leczenie 10 HP na rundę, regeneracja utraconych kończyn.

"Ładunkoznawstwo. Ładunki dzielą się na toczliwe i nietoczliwe. Toczliwe trzeba podwiązywać. Nietoczliwe mogą stać."

Schame 

Inne postacie: Ganqou, Perseusz
Wysłany: 2016-12-28, 14:19   

No dobrze, załóżmy, że będziesz codziennie wchodzić na forum i na maila, więc nie musisz instalować skype. Ale jeżeli ty napiszesz do mnie, to mogę to zauważyć dopiero po kilku godzinach, a w ekstremalnych sytuacjach po kilku dniach. Na skype mam powiadomienia na telefonie więc wiem od razu, gdy ktoś szuka ze mną kontaktu. Dlatego nie będę się bawić w maile. Poza tym jeżeli ja napiszę do ciebie na maila, nie będę co 5 min sprawdzać, czy już jest na mojej poczcie/ Pomijam już fakt, że serwery SMTP obsługujące maile są wadliwe: mogą uznać nadawcę za spamera, gubić maile itp.

Co do prowadzenia rozgrywek, nikt ci nie każe wciskać do fabuły anveili czy Niebian. Zawsze można dodawać do mapy Sha jakiś nowy region, nową krainę. Dobrze, żeby leżało to w zasięgu obecnych królestw, ale to nie wymóg.
Poza tym są jeszcze zaświaty, pełne pustych, niezagospodarowanych światów, są smocze krainy, gdzie może się pojawić dosłownie wszystko, od Abolethów po gryfy, które postanowiły przerzucić się na system demokratyczny, albo bizony, które oddają cześć mrocznemu bóstwu, żeby zemścić się na smokach. Jesteś dużo bardziej oczytana ode mnie, na pewno byś coś wymyśliła, gdybyś tylko chciała. A nawet jeśli nie, to gracze mogą sami zgłaszać własne pomysły.

Cargo 
Let it shift!

Wysłany: 2016-12-28, 17:58   

To tu czegoś nie rozumiem. Jeśli logujesz się na forum jako Schame to od razu wyskakuje ci okienko, że masz nowe PW. Gdybyśmy mieli coś do uzgodnienia np. w kwestii fabuły albo "czy wolisz walczyć z regimentem magów, a może teraz trochę polityki". A że niepodobna odpisać w wyprawie/przygodzie na forum jako Gość, niezarejestrowany, raczej nie przegapisz, że masz nową wiadomość - jeśli zamierzasz logować się na forum w miarę regularnie. Na przykład codziennie.
Wprawdzie każda skrzynka ma ograniczoną pojemność i jeśli nie będziesz kasował otrzymanych PW w ogóle, to w końcu żadnych nie będziesz otrzymywał - a mnie będzie pojawiał się komunikat przy próbie nadania, że nie wysłano, bo error jakiśtam. To wtedy będę się dobijała na e-mail albo SB albo za pośrednictwem Soltheima albo po prostu w temacie, który mi prowadzisz.

Tak, gryfy zakładające własne gołębniki i Mackenzie jeżdżące na rowerach leżą w granicach moich możliwości. Z tym oczytaniem to nie do końca, po prostu lubię konstruować zdania wielokrotnie złożone. Po prostu nie idzie mi plecenie intryg. Jeśli uważasz, że to kwestia chęci nie umiejętności, to duży optymizm. Jasne, mogę coś wymyślić i coś poprowadzić. Tylko na przejściu od ogółu do konkretu jest pytanie: komu? Schame'owi? W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prowadzić wyprawę Zhilangowi.

Cargo 
Let it shift!

Wysłany: 2017-01-12, 11:34   

Wskazane jest, żeby wyjaśnić jak się sprawy mają.
Schame oświadczył mi przez PW, że korespondencję ze mną będzie ignorował i jest dla mnie dostępny tylko przez komunikator.
Stwierdził też, że nie będzie prowadził wyprawy mojej postaci dopóki nie założę przygody którejś z jego postaci, Schame lub Perseuszowi. Jak patrzę na przyrost postów na forum, wątki toczą się tylko między Schamem i Soltheimem, i nie ma tam równej proporcji. Od Soltheima Schame wzajemności nie wymaga. Dla mnie jest limitowany.
Mam powody przypuszczać, że jeśli poprowadzę wyprawę Schameowi, to dalej będę traktowana jako gracz drugiej świeżości.
Mistrz Gry, który dla jednego gracza ma cały wieczór, a drugiemu nie poświęca minuty, to nie jest dobry MG.
Na taką propozycję nie można się zgodzić. Wygląda na to, że Schame zrobił wszystko co mógł żeby mnie zniechęcić. Pozostaje tylko uznać, że forum na którym grałam od lat padło na dobre.

Soltheim 

Wysłany: 2017-01-12, 13:16   

Może źle, że się wtrące bo to w sumie średnio mój sprawa, ale co tam - raz się żyje.
Cargo, to co Schame/Bel z Tobą pisał nie jest mi obce, często ze sobą gadamy (właśnie przez Skype o którego założenie Cię prosił) i wiem jak generalnie wygląda Wasza relacja. I szczerze mówiąc popieram Schame. Nie ma z Tobą praktycznie kontaktu, grasz od lat zgadza się, ale wieloma śmieciowymi postaciami którym nie ma aż tylu MG by prowadzić wątki, pojawiasz się i znikasz na miesiące bez słowa a potem masz pretensje, że ktoś Ci nie odpisuje.
Granie tu nie jest obowiązkiem. Prowadzenie wypraw i wątków to praca na poziomie wolontariatu - poświęcany jest na to czas bardzo często bez żadnego zysku. Jedyna nagroda to zabawa, niezawsze obustronnie odczuwana a na to składa się i zaangażowanie gracza i MG. Zastanów się nad tym sama, bo ja nie będę Ci mówić jak masz się zachowywać, ale nie oczekuj, że inni będą skakaćwwokoło Ciebie bez powodu.
Jeżeli chodzi o prowadzone przeze mnie wątki - wraz z Schame doszliśmy do wniosku, że Kramy średnio się kleją a w Otchłani Schame nie wie czy chce grać postacią Schame czy Perseuszem bo wątek ma bardziej depresyjny i cięższy klimat niż postać grubego radosnego pajaca byłaby w stanie znieść. Nim komuś coś zarzucisz spytaj się najpierw.
Co do prowadzonych Tobie wątków - z mojej perspektywy one się po prostu wleką. Na forum jest nas 3, z czego ja i Schame mamy szybkie tempo najpierdalania postów. Domyślasz się już dlaczego tak trudno jest połączyć wątki Cargo i Sola czy Schame? Bo fabularnie jesteśmy w innych czasach - Cargo jest tygodnie wstecz w porównaniu do Sola a połączenie wątki sprawi, że akcja będzie się niemiłosiernie ciągnąć i dopóki nie będziemy mieli gwarantu, że tak nie będzie, to Cargo ma marne szanse by wskoczy na ten pociąg.

Podsumowując - Skype, Discord czy cokolwiek to mus. Dwa, chciałbym wiedzieć jak stoisz z czasem. Trzy, warunki Schame - to sprawa między wami.

Kółko wzajemnej adoracji przemówiło.

Zaklęcia: Lodowa Lanca, Lodowy Podmuch, Lodowy Sztylet, Fala Lodu, Objęcia Lodu, Wody Styksu, Zamrażająca Kula, Stworzenie Wody, Źródło Many, Przyzwanie Kości, Włócznia z Kości.
Style Walki: Smok Stali, Srebrna Aura.

Przedmioty: [Kościane Naramienniki], [Pierścień Magiczny], [Kostur Chaosu], [Pieczęć Oblivionu], [Wisior z Amestytem (+5 Def)], Księgi Inviris, Tom II i III.

Zdolności:
- Widzenie w ciemnościach,
- Zmysł zagrożenia,
- Ochrona przed osłabieniem (o 1 słabsze osłabienia atrybutów).

Schame 

Inne postacie: Ganqou, Perseusz
Wysłany: 2017-01-12, 19:28   

Jak patrzę na przyrost postów na forum, wątki toczą się tylko między Schamem i Soltheimem, i nie ma tam równej proporcji.

Tu nie chodzi o równą proporcję. Ponieważ z wątku Sola mam sporo przyjemności. Bardzo wczuwam się w postaci niezależne, które prowadzę i przez to czuję się w wyprawach Sola prawie jak uczestnik. Sol kocha, nienawidzi, pogardza nimi, czuje sympatie, czasami się kłóci, a czasami kogoś doceni. To co sprawia, że ciągle toczymy tę wątki to właśnie te relacje między postaciami. Tak mi się wydaje.
Z Cargo próbowałem zrobić coś podobnego, nawet dałem mu własną drużynę, ale to zupełnie nie wypaliło. Cargo to nie jest postać, która emocjonalnie się angażuje. Jak już wcześniej wspominałem, ten wątek wymaga gruntownego przebudowania, żeby Cargo robił to, w czym lepiej się czuje.
Od Soltheima Schame wzajemności nie wymaga. Dla mnie jest limitowany.
Czujesz się pokrzywdzona, traktowana gorzej, niż Sol i za to cię przepraszam. Ale zapominasz, że zanim zniknęłaś (po raz kolejny), prowadziłem trzy czy cztery twoje wątki równocześnie (Cargo, Iron Maraud/ten zielony smok). Z czasem zredukowałem te wątki do dwóch (Iron i Cargo), bo nie dawałem rady na bieżąco planować tylu przygód.
Ale zniknęłaś, wracasz i oczekujesz równego traktowania z innymi userami. Okazałaś mi brak szacunku (znowu) i nawet nie przeprosiłaś. Kiedy Drac zniknął i wrócił po jakimś czasie, przeprosił mnie i powiedział, że studiował i pracował jednocześnie, a w wolnym czasie pisał opowiadania fanfici. Trochę dał ciała, ale przeprosił i nie było między nami kwasu.
A między tobą a mną, Cargo, kwas narasta już od lat. Bo czuję się traktowany jak przydrożna kurwa, którą można co jakiś czas zaliczyć dla relaksu i odjechać z siną w dal. To doprowadziło, że stopniowo czułem się oraz bardziej rozgoryczony. Nie liczyłem nawet na przeprosiny, ale chociaż słowo wyjaśnień, dlaczego cię nie było i żeby uprzedzać, jeżeli się znika na dłuższy okres. Ale dla ciebie to za dużo.
Taki kwas narastający między ludźmi, takie pretensje... to zaczyna przesiąkać do prowadzonych wypraw. Zacząłem się zmuszać do odpisywania ci, bo wyprawom Cargo i Iron towarzyszy uczucie zawodu i rozgoryczenia.
Dlatego postanowiłem, że tym razem będziesz mnie traktować jak człowieka. Że jeżeli nie okazujesz chociaż odrobiny żalu, to musisz się przynajmniej zgodzić na pewne reguły. Nie zgodziłaś się na nie, więc miałem prawo cię olać. Tym bardziej, że ty mnie już zlałaś niezliczoną liczbę razów.
Ale mimo to, że straciłem jakąkolwiek sympatię do ciebie i mimo, że nie zrobiłaś zupełnie nic, żeby przekonać mnie, że masz dobre intencje i tym razem nie znikniesz, mimo,że nie spełniłaś moich warunków (gdybyś wytłumaczyła, dlaczego nie chcesz z nami rozmawiać przez skype, to pewnie ten warunek bym ci odpuścił, może bym zrozumiał), mimo, że nie miałem najmniejszego powodu, to zacząłem ci prowadzić dalej event Cargo. Nawet planowałem twój udział w bitwie przeciwko Narace.
Tłumaczyłem ci dokładnie, czemu odpisywałem Solowi, a tobie nie, więc nie będę tego tłumaczył drugi raz.
Z jednym się z tobą zgadzam - prawdopodobnie nawet, jeślibyś poprowadziła event Schame, to by nie wypaliło. Ty tego nie chcesz, a ja nie mam siły, by wkładać serce w event Cargo. Chociaż próbowałem. Chciałem zupełnie zmienić kąt, pod jakim prowadzona byłaby wyprawa. Zamiast próbować dać Cargo przyjaciół, zamierzałem go uczynić bardziej niezawisłym sędzią, który oceniałby inne, barwne i dziwne postaci i wydawał wyrok, a potem przechodził do czegoś innego. Żeby mógł robić coś, co do niego pasuje, w czym lepiej się czuje. Nie wiem, czy by to wypaliło, ale chciałem spróbować.
Ale uświadomiłaś mi coś bardzo ważnego swoimi ostatnimi dwoma prywatnymi wiadomościami. Ty nigdy się nie zmienisz. Nigdy nie przyznasz się do najmniejszego błędu i nigdy nie będziesz przywiązywała takiej wagi do eventów, jaką ja przywiązuję. Nigdy nie przestaniesz na mnie narzekać.
Dałem ci szansę, dałem ci wybór. I ty go dokonałaś. Nie tylko nie zgodziłaś się na warunki, ale nie wykazałaś też minimum dobrej woli. Nie chcesz podejmować ryzyka, że się zaangażujesz w prowadzenie czyjeś wyprawy, a nie wyjdzie to z korzyścią dla ciebie. Ale zgadnij co, ja też nie chce podejmować ryzyka prowadzenia czegokolwiek tobie.
Nie będę z tobą więcej dyskutować, nie chcę wracać do tego tematu. Jest na prawdę dużo forów, gdzie znajdziesz młodych mg, z zapałem i nie zamykających się w hermetycznym :kole wzajemnej adoracji". Jesteś błyskotliwa i ciekawie piszesz, jeżeli chcesz odgrywać rpg, to na pewno bez trudu znajdziesz ku temu okazję. Tylko radzę ci na przyszły raz traktować innych z większym szacunkiem, bo ten szacunek potem wraca.
Cargo, dziękuję ci za wkład w Forum. Stworzyłaś dziesiątki wypraw, prowadziłaś eventy i wyprawy. Ale dla mnie to koniec, przynajmniej na linii ty i ja. Nie ma już warunków i reguł. I faktycznie, miałaś rację, służyły one jako ogień zaporowy. Bo wiedziałem, że prędzej ukręcisz bicz z piasku niż pójdziesz mi na rękę. Ale wiń nie tylko mnie, ale również swoją naturę. a na dłuższy okres. Ale dla ciebie to za dużo.

Soltheim 

Wysłany: 2017-10-01, 11:13   

Urodzinowy post! Wszystkiego najlepszego Schame! Zdrowia szczęścia i pomyślności w pracy, życiu i napierdalaniu postów tam gdzie tylko się da! :D

Zaklęcia: Lodowa Lanca, Lodowy Podmuch, Lodowy Sztylet, Fala Lodu, Objęcia Lodu, Wody Styksu, Zamrażająca Kula, Stworzenie Wody, Źródło Many, Przyzwanie Kości, Włócznia z Kości.
Style Walki: Smok Stali, Srebrna Aura.

Przedmioty: [Kościane Naramienniki], [Pierścień Magiczny], [Kostur Chaosu], [Pieczęć Oblivionu], [Wisior z Amestytem (+5 Def)], Księgi Inviris, Tom II i III.

Zdolności:
- Widzenie w ciemnościach,
- Zmysł zagrożenia,
- Ochrona przed osłabieniem (o 1 słabsze osłabienia atrybutów).

Odpowiedz do tematu