Kraina Smoków Sha'aird Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Szybkie Menu   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Sala Myśli
Autor Wiadomość
Nira 

Rasa Smoka: Czarno-srebrny
Specjalizacja: Mag śmierci
Str: 15 (+5)
Sta: 6 (+3)
Agi: 20 (+10)
Int: 26 (+1 ras, + 15)
HP: 565
Mana: 220
Kond: 150
Def: 10
MagDef: 24 (+10 kirys, + 4 za Hiersirnus)
Spi: 10 (+7)
Choroby: brak krążenia
PC: 150
Wysłany: 2020-05-25, 21:37   
   Czary/Techniki Walk: Strzała z kości, klatka z kości, ożywienie szkieletu, kościana gwiazda

-... Pytanie jak długo będziemy sobie tak grabieżyć. Jako magowie czy inni znachorzy załatwimy sobie spokojne posadki, posłuch, możliwości by rozeznać się jak ludzie żyją, co ich trapi, co cieszy... Jak ktoś nabierze podejrzeń zawsze można go pożreć - wykonała gest w stronę wydatnego brzucha Pulpecika - a po rozpoznaniu dopiero próbować ataków. Albo skłócać ze sobą możnych i patrzeć jak sami przetrzebiają swój gatunek.
- Nie możesz przekształcić swojej formy? W krasnoluda czy coś? Może magia iluzji?

-Coś zalęgło. Zaintrygowałeś mnie. Chyba wybiorę się obejrzeć któregoś wieczoru - tu mówiła całkiem poważnie. Proponować tego Rev nie ma co, taka dyskoteka z pewnością zwróciłaby na nie niechcianą uwagę. A tęczowy najwyraźniej i tak by nie był wystarczająco lekkomyślny by się tam wybrać.

Widząc zadręczającą się wyimaginowaną winą Rev, podeszła do niej i trąciła pyskiem w plecy skulonej smoczycy.
- Nie żebym Cię nie doceniała, ale Naraka przybyłaby tu prędzej czy później. A jak już jest to musimy nauczyć się z nią żyć, albo się jej pozbyć.

Schame 

Rasa Smoka: tęczowo-biały
Specjalizacja: złodziej
Str: 15 (6)
Sta: 10 (5)
Agi: 30 (6)
Int: 13 (4)
HP: 685 (274)
Mana: 240 (120)
Kond: 225 (113)
Def: 25 (17)
MagDef: 29 (18)
Spi: 12 (4)
Choroby: głód
Inne postacie: Ganqou, Perseusz
PC: 23
Wysłany: 2020-05-25, 22:46   
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

Popatrzył na Nirę i wyszczerzył kły, klepiąc się po brzuchu.
- Rzucić aligatorom na pożarcie, co? - Zakpił. - Ale podoba mi się twój tok myślenia. Subtelnie, ale skutecznie. No więc? Ethakella, miasto magów? Tzekrillia, miasto technologii i możliwości? A może Pallasir, miasto anveilkich szczyn i paskudnej pogody?
Zapytany o zmianę formy, wzruszył ramionami.
- Ledwie opanowałem przemianę w anveilską postać, jeszcze nie miałem okazji spróbować się przemienić w coś innego. Pracuje nad tym. No jakby dało się utkać trochę więcej mięśni... - Rzucił, patrząc krytycznie a swój muskuł.
Popatrzył na czarodziejkę uważnie.
- Tylko nie idź tam sama, my smoki Sha'aird musimy trzymać sie razem, bo się znowu pogubimy.
Poza tym kiedy wy odwrócicie uwagę tego czegoś, ja będę mógł się rozejrzeć za czymś cennym, dodał w myślach. Nie, żeby życzył Nirze źle, ale skoro już zamierzała się rzucić na pożarcie, to grzechem byłoby nie skorzystać.

Prychnął tylko na rechot Rev.
- Osobiście uważam, że niczego mi nie brakuje. - Mruknął. Spojrzał na swój brzuch krytycznie. - Raczej przeciwnie, hm...
Spróbował wypiąć pierś i wciągnąć brzuch, co przez ostatni posiłek nie było łatwe.
Na jej nagły przypływ żalu i wyrzutów sumienia, podrapał się z zakłopotaniem po łbie. Nie umniejszał udziału Rev w tym całym rozgardiaszu. Jednak zupełnie nie rozumiał, w czym tkwił problem.
Przysunął się bliżej, tak, że Rev miała po jednej stronie Nirę, po drugiej Gefa. Poklepał ją po ramieniu.
- Jeśli choć część z tego, że Naraka jest tutaj jest twoją zasługą, to... nie powinnaś mieć z tym problemu. Naraka to po prostu nowa siła w Sha'aird. Kolejny gracz. Co właściwie nam w niej przeszkadza? Póki co, robi ona dokładnie to, co smoki robiły od setek lat - podbija i uprzykrza ludziom życie. W zasadzie nie widzę powodu, żeby do niej nie dołączył. Na pewno prędzej przyłączyłbym si do niej niż do ludzi...

Zerknął na Rev.
- Poza tym czarnuszka ma rację, możliwe, że Naraka i tak planowała tu przybyć i zrobiłaby to w ten lub inny sposób. A tak... hm... przynajmniej masz ją po swojej stronie? Może coś nawet ugrasz dla smoczej rasy.
Wzruszył ramionami.
Z tego, co gadają na mieście, to Soltheim jest odpowiedzialny za to, że tu przybyła. Można powiedzieć, że rzucił jej wyzwanie. Podobno pochwycił jednego z jej avatarów...

Revenge 

Rasa Smoka: Diamentowy
Specjalizacja: Wojownik
Str: 24
Sta: 5
Agi: 15
Int: 10
HP: 600
Mana: 150?
Def: 15
MagDef: 15
Spi: 5
Wysłany: 2020-05-26, 10:54   
   Czary/Techniki Walk: Gromowy Błysk, Wietrzny Unik, Srebrzyste Szpony, Bojowy Ryk

Spod diamentowych łap wyskoczył nagle mały krill, machając rączkami.
- Nie chce, nie chce! Tam niedobrzy zbóje! Chcieli mnie sprzedać albo rozmienić na części! - zapiszczał podskakując. W szklanym brzuszku zaklekotały jakiś kompas, biały elficki diadem oraz dwa dzwoneczki przypominające kolorystyką yin i yang. Smoczyca zaś siorbnęła soczyście nosem widząc wsparcie towarzyszy. Rozpostarła powoli skrzydła i otuliła ich klejnotami.
- Dzięki, naprawdę. Nawet nie wiecie jak mnie to dręczy po dziś dzień. - oblizała pysk. - A ja... chyba wiem co wypełzło na powierzchnię. Podczas wyprawy w głębokich podziemiach spotkaliśmy... pewne stworzenie. Nazywał się Pożeracz. Był wielkości połowy łąki na której byliśmy i był bardzo bardzo stary. Ale był również nawet miły dla mnie. To chyba on.
avek

Nira 

Wysłany: 2020-05-26, 15:05   
   Czary/Techniki Walk: Strzała z kości, klatka z kości, ożywienie szkieletu, kościana gwiazda

- Pytaniem jest na ile ludzcy magowie mają rozwiniętą... intuicję. Ani ja, ani Rev nie wyglądamy jak przeciętna kobieta czy elfka. Prostemu chłopu jeszcze sprzeda się kit, że matka przegięła z miodem jak była kotna, ale ktoś bardziej oczytany raczej nie łyknie takiego wytłumaczenia. - powiedziała.
-Moja magia to marionetki, a nie wysadzanie wszystkiego w powietrze. Nie mam mięśni, ani ognistego oddechu by zrównywać z ziemią wioski i miasta. Chyba, że się przetoczę po zabudowaniach, ale potem łamie mnie w plecach. - uśmiechnęła się jakby przepraszająco.

Piski szczurka zwróciły jej uwagę.
- Kto chciał? Ludzie? - zapytała, przyglądając się przy okazji stworzonku. Miała go wcześniej za inny rodzaj ożywieńca, ale zdawał się być o wiele bardziej niezależnym bytem niż zakładała.

Wzmianka o Pożeraczu i 'byciu miłym' skołowała ją już do reszty.
- Może będzie miły i nas nie pożre. Albo dostanie trzy dania naraz. Też się na niego natknęłam. Albo stworzenie o takim samym imieniu. - Revenge zdawała się mieć więcej doświadczeń z nowymi potężnymi bytami w Sha'aird, więc mają szansę ujść cało. O ile pamieć smoczycy nie jest zawodna.

//musze przejrzeć stare posty, bo nie pamiętam kogo i gdzie spotkałam xD

Schame 

Wysłany: 2020-05-26, 22:11   
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

// Spoko ja też już wszystko pozapominałem xD //

Machnął łapą.
- Wystarczy, że będziemy udawa wędrowców z dalekich elfickich krain. - Rzucił.
Wzdrygnął i popatrzył na Berica, który wydarł się nagle.
- Hej! Jesteś między trzema smokami, jakich zbójców się niby boisz?!

Gef wyglądał na skonsternowanego, gdy Rev wspomniała na Pożeracza, skrzywił się wyraźnie, a kiedy jeszcze Nira dodała, że spotkała tę samą istotę, jego grymas wyglądał już jakby zjadł tuzin cytryn, a oczy otworzyły się szerzej.
- Nie. - Nie zgodził się stanowczo. - Nie, nie, nie. Musiałyście spotkać Pożeracza... Budyniu, albo Pożeracza Sardynek, czy... Nieważne. To przypadek, nie może przecież chodzić o Pożeracza Światów z anveilskich legend. To by było niedorzeczne...
Pogładził się po brzuchu zamyślony. Wiedział, że anveilskie legendy to bzdury. Ale widział, w jaki sposób anveile mówili o Pożeraczu, słyszał ich opowieści i, mimo że wiedział, iż smoczyce musiały się mylić, dreszcz przebiegł mu po grzbiecie.
- Ponoć zamknął królestwo erathan pod ziemią i wyssał z nich życie. - Mamrotał, patrząc gdzieś w dal nieobecnym wzrokiem. - ze rdzennego świata anveili nie zostawił nic poza pyłem i słoną wodą. Ponoć wszędzie, gdzie się pojawia, zostawia pustkę i ciemność. Podobno został stworzony i przemierza rozgwieżdżony niebyt, szukając kolejnych światów, by przedłużyć swoje istnienie. Ponoć nienawidzi światła, nie jest też ani żywy, ani martwy, nie potrafi tworzyć magii, potrafi tylko zabierać ją innym.
Zerknął na Nirę i Rev.
- Jestem pewien, że chodziło wam o kogoś innego. - Rzucił. - Ale na wszelki wypadek może nie pchajmy się do wąwozu, co?

Revenge 

Wysłany: 2020-05-27, 09:37   
   Czary/Techniki Walk: Gromowy Błysk, Wietrzny Unik, Srebrzyste Szpony, Bojowy Ryk

Beric zamrugał metalicznymi oczkami.
- Wtedy nie było smoków, tylko ona przyszła. - przytulił się do podbrzusza smoczycy. - Możemy iść do Tzekrilli, jak mnie obronicie. Zgoda?
Rev łypnęła okiem na skwaszonego smoka.
- Czemu niedorzeczne? Już nie jestem pijana jak w knajpie żeby bzdury opowiadać. - po chwili wzrok padł na czarną smoczycę. - Kiedy lecimy?
avek

Nira 

Wysłany: 2020-05-27, 15:25   

Wysłuchała tego, co grubasek miał do powiedzenia, mrużąc oczy w zamyśleniu. Próbowała przypomnieć sobie czym owy Pożeracz się wyróżniał. Otóż w zasadzie wszystkim.
- No z tym wysysaniem życia to brzmi jakby to jednak był ten sam Pożeracz. Taka bezkształtna kupa... macek, oczu, materii w skorupce, znajome? - zapytała Rev.
- Możemy w sumie to już... Chyba, że ma ktoś inny pomysł na misję samobójczą? - puściła oczko do diamentowej smoczycy. Nie żeby nabijała się z ich męskiego towarzysza, ale to on najbardziej trząsł się na myśl o jakimś niebezpieczeństwie.

Schame 

Wysłany: 2020-05-27, 20:41   

Słuchał opowieści Niry i popatrzył tylko na Rev pytająco.
- Czy on serio tak wyglądał? - Upewnił się. - Albo po prostu zjadł wtedy coś wyjątkowo niestrawnego.
Inna misja samobójcza?
- Zalać się w trupa? - Zasugerował z kwaśno miną, bez specjalnej nadziei na powodzenie.
Rozejrzał się po smoczycach, jakby spodziewał się jakieś reakcji, potem jednak westchnął tylko.
- Ech, łatwo wam mówić, bo w razie czego nie będziecie najsmaczniej wyglądającym kąskiem. - Rzucił jeszcze, ruszając w stronę wyjścia. - Po co w ogóle o tym wspominałem...
Wyszedł przez wrota biblioteki i wzbił się w powietrze, jeśli mieli faktycznie lecieć, to nie było powodu zwlekać. Tym bardziej, że ktoś może spostrzec, że białołuski złupił kilka co cenniejszych kamieni z okładek kilku tomisk.

Revenge 

Wysłany: 2020-05-27, 21:08   

Diamentowa rozpromieniła się w szerokim uśmiechu.
- Ej, ale po tej przygodzie z chęcią się napije miodu i zjem z wami w tej knajpie. Ja stawiam! - rozpostarła skrzydła, mieniąc się tęczowo. Chciała jeszcze coś dopowiedzieć, jednak widząc jak smok opuszcza bibliotekę skwitowała, że również im pora się ewakuować. Odniosła szybko na miejsce almanach, wzięła pod pachę swoje "dziecko" i zawołała Nirę. Potuptała w stronę wyjścia i poleciała w ślad za okrągłą kropką na niebie.
avek

Nira 

Wysłany: 2020-05-27, 21:11   

- Nooo... tak go pamiętam. Ale dawno to było i nasze spotkanie trwało raptem kilka chwil. Sam Pożeracz pewnie mnie nie pamięta... - odpowiedziała.
Na wzmiankę o kolejnej pijackiej imprezie nieco się skrzywiła, ale zanim zdążyła wylać z siebie potok narzekań smok zwinął się i wyleciał z biblioteki. Całkiem żwawo i chętnie, jak na kogoś kto uważa cel podróży za własną zgubę.

Ruszyła za Revenge, starając się nie tracić jej ani grubcia z oczu.

Schame 

Wysłany: 2020-05-27, 22:15   

Smoki opuściły bibliotekę, odlatując w kierunku wąwozu i nikt ich nie pożegnał, podobnie jak nikt ich nie przywitał.
Gdzieś głęboko w bibliotecznych salach, z dala od wścibskich oczu, gdzie znajdowały się najstarsze księgi, do których nie dochodziło żadne echo... Przyczaiła się istota. Wyciągała długie, smukłe, owadzie palce, przewracając szeleszczące cicho, pożółkłe strony.

Czarny stwór siedział, z ogonem owiniętym wokół rubinowego kryształu, w którym zamknięta była bibliotekarka. Mrużył złowrogie, ponure ślepia, chłonąć powoli wiedzę o zwyczajach i prawach panującym w tym nowym, dziwnym świecie.
To miejsce zaprawdę było bezcenne. Zgromadzona to wiedza była na wyciągnięcie ręki, biblioteka obnażała sekrety i słabe punkty, istne kompendium dla najeźdźcy.
Kolejne strony pokryte rysunkami i tekstem.
...Historia Numinidium. Golem, a w nim uwięzienie serce Boga.
Monstrum przesunęło palcem po rycinie. Istoty, które ten świat nazywał bogami.
Pożeracz postawił czułka z żywym zainteresowaniem. Jakiż terror musi towarzyszyć śmiertelnikom, obserwującym pożeranego boga? Co im wówczas pozostanie, jak poddać się i paść na kolana.
- Jestem twym dłużnikiem. - Zamruczał w kierunku uwięzionej w krysztale kobiety. - Twój trud gromadzenia wiedzy i doglądania tych ksiąg bardzo mi się przysłużył. Będę cię pamiętał nawet, gdy reszta tego świata przepadnie w zapomnienie.
Odpowiedziało mu milczenie. Sylwetka bibliotekarki z uniesionym w palcach zaklęciem pozostawała nieruchoma, a jej oczy wciąż przewiercały Pożeracza.
Zamknął księgę i uniósł drugą łapę. Przesunął szponami, dosłownie rozrywając fizyczną powłokę tego świata, tworząc przesmyk. Potem wsunął się w rozgwieżdżoną pustkę i zniknął, zostawiając za plecami bibliotekę.

Odpowiedz do tematu