Kraina Smoków Sha'aird Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Szybkie Menu   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Tawerna "Bekilk Miirik"
Autor Wiadomość
Nira 

Rasa Smoka: Czarno-srebrny
Specjalizacja: Mag śmierci
Str: 15 (+5)
Sta: 6 (+3)
Agi: 20 (+10)
Int: 26 (+1 ras, + 15)
HP: 565
Mana: 220
Kond: 150
Def: 10
MagDef: 24 (+10 kirys, + 4 za Hiersirnus)
Spi: 10 (+7)
Choroby: brak krążenia
PC: 150
Wysłany: 2020-08-16, 23:17   
   Czary/Techniki Walk: Strzała z kości, klatka z kości, ożywienie szkieletu, kościana gwiazda

- Wymyślcie coś - wycedziła przez zamknięte zęby, zanim łowca zdążył do nich podejść. Zabrała rękę z nogi Gefa i poprawiła nerwowo ubranie.
Głęboki wdech i posłała łowcy zaintrygowane spojrzenie.
- Edmund... - powtórzyła miękkim głosem - mnie zwą Niralla - skinęła głową i przesunęła się nieco w stronę Gefa, robiąc przybyszowi miejsce na ławce.
- Wyglądasz na strudzonego potyczkami, opowiesz nam o nich? - zagaiła, wskazując ręką na pozostałych- moi towarzysze mają chyba dość nudnych wykładów ze sztuk magicznych.

Liczyła, że nikt z pozostałych gości nie rzuci się na niego z pazurami, przynajmniej nie od razu.

Schame 

Rasa Smoka: tęczowo-biały
Specjalizacja: złodziej
Str: 15 (6)
Sta: 10 (5)
Agi: 30 (6)
Int: 13 (4)
HP: 685 (274)
Mana: 240 (120)
Kond: 225 (113)
Def: 25 (17)
MagDef: 29 (18)
Spi: 12 (4)
Choroby: głód
Inne postacie: Ganqou, Perseusz
PC: 23
Wysłany: 2020-08-23, 23:50   
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

Kaigi wrócił z napojami p rzekąskami, nosząc tacę nad gł0ową, balansując nią na jednym palcu. Postawił ją na stoliku i zerknął na smoki. Zmrużył ślepia, przyglądając się przez chwilę Rev, przekrzywiając łeb. Potem zerknął na Berica i wciągnął ze świstem powietrze.
- A więc przeżyliście. - Mruknął. - Dobrze cię widzieć... chyba.
Przysunął krzesło i dosiadł się na chwilę bez proszenia.
- Zdaje się, że pytał o ciebie jeden z towarzyszy. - Powiedział. - Znając życie pewnie zjawi się dziś, przynosi my ryby i mieszka w starym wraku łodzi.

- Niralla- Powtórzył łowca i ukłonił się jeszcze niżej. - Co za zaszczyt. I co za zbieg okoliczności, w obu naszych literach jest litera N, to chyba przeznaczenie!
Usiadł i zdjął skórzane rękawice, kładąc je na stole.
- Co mogę powiedzieć, ostatnio polowanie na smoki stało isę mocno passe. - Podrapał się po karku. - Na dodatek bestie, które tropiłem, ostatnio zniknęły z własnego ekosystemu, od dawna żadnego smoka nie napotkałem. Jakby z całego Sha znikały smoki. Ciekawe, gdzie się mogą kryć... Mają tu swoje tereny łowieckie, więc chyba muszą być chyba gdzieś blisko..
Podrapał się po brodzie w zamyśleniu wpatrując ścianę, dosłownie otoczony przez smoki.

Wzruszył ramionami.
- To raczej dosyć brutalne i krwawe opowieści, nie wiem czy wypada w obecności pięknych wrażliwych kobiet opowiadać o tych wszystkich krwawych okropnościach. Ale chyba czymś mogę się podzielić. Wiecie, że smoki ogniowe jedzą węgiel? a czarne tarzają się w brudzie, by zachować parszywy kolor swoich przeklętych łusek, dzięki czemu potrafią kryć sie w mroku, ale za to towarzyszy im nieprzyjemny odór.
Chqwycił kufel piwa i gestykulował nim przez chwile opowiadając dalej.
- Smoki to zdecydowanie przedziwne, ale ciekawe stworzenia. Mam do nich ogromną sympatie i szacynek, ale co zrobić, gdy wstępowałem na naukę na łowcę smoków, trzeba było kontrolować populację, bo mnożyły się na potęgę!

Revenge 

Rasa Smoka: Diamentowy
Specjalizacja: Wojownik
Str: 24
Sta: 5
Agi: 15
Int: 10
HP: 600
Mana: 150?
Def: 15
MagDef: 15
Spi: 5
Wysłany: 2020-08-25, 19:28   
   Czary/Techniki Walk: Gromowy Błysk, Wietrzny Unik, Srebrzyste Szpony, Bojowy Ryk

Mierzyła się spojrzeniem z Niewzruszonym by w końcu puścił parę. Gdy poznał ją i Berica, delikatnie się uśmiechnęła. Poczekała aż usiądzie obok nich.
- Również cię dobrze widzieć. - odezwała się zaskakująco jedwabistym głosem, niźli głębokim smoczym warkotem. Uniosła lekko jedną brew gdy wspomniał o jednym z towarzyszy.
- Daj mi znać, gdy przyjd... - już chciała dokończyć, gdy Edek dosiadł się do nich. Błękitne ślepia krytycznie taksowały jego twarz i ciało. Zaś gdy wspomniał o swoich smoczych rewelacjach, jeden kącik jej ust zadrżał nieznacznie. Była śmiertelnie przekonana o tym że za mało wypiła tego wieczoru by śpiewać takie bajki. Szybko zasłoniła dłonią usta, jej postura delikatnie zaczęła się trząść ze śmiechu. Nie wydawała z siebie żadnego dźwięku i nie miała gwarancji, że kto inny też nie wyczymie. Po chwili jednak odchrząknęła i z bezpłciową twarzą słuchała dalej.
- Panie Edwardzie, przepraszam że przerywam, ale mam pytanie. Są smoki które zioną zimnem i kwasem. Jak takie stworzenia hm... to wytwarzają? - zagaiła.
Chciała żeby łowca popłynął całkiem. Ciekawe, czy Pożeracz pocieszyłby się taką wiedzą.
avek

Nira 

Wysłany: 2020-08-27, 16:51   
   Czary/Techniki Walk: Strzała z kości, klatka z kości, ożywienie szkieletu, kościana gwiazda

Z trudem powstrzymała się, by nie przewrócić oczami na słowa o przeznaczeniu. Zamiast tego uśmiechnęła się delikatnie i popiła piwo, by choć na chwilę zakryć twarz.
- Takie wielkie bestie... Nie bałeś się walki z nimi? Podobno są zażarte, szczególnie tutejsze. Mówiono mi, że niektóre były wielkie jak dom i potrafiły połknąć na raz konia- poprawiła się na ławie.
- W księgach pisali też, że były zdolne władać magią. Więc pewnie posiadały intelekt co najmniej równy półludziom. Chętnie bym sama to zbadała... - dokończyła z zamyśloną miną.
Omiotła wzrokiem jego wyposażenie, teraz gdy siedział blisko m ;-) iała ku temu okazję bez szczególnie nachalnego przyglądania się.

Schame 

Wysłany: 2020-08-31, 00:12   
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

- Domyślam się, że wolałabyś spotkać kogoś innego... - Mruknął Kaigi.
- Nie powinieneś być w jakimś zoo lub rezerwacie, erathanine? - Rzucił swobodnie Teharoth, polewając miou do pełna sobie, Rev i Nirze. - Jesteś jak biały nosorożec.
- Nie obchodzi mnie to. - Mruknął Kaigi. - I tak się już nie rozmnoże, a setki lat byłem sam w zamknięciu. Kiedy mpoja misja się skończyła... Zacząłem szukać zajęcia. Czegokolwiek, co by mnie obchodziło. Nie mam ojczyzny, rodziny, przyjaciół. Dlatego postanowiłem odłożyć broń i zatrudnić sie w Tzekrillii, by lepiej poznać wasze obyczaje. Nie mówiąc już o tym, że smoki zasługują, by mieć tu jakieś własne miejsce. Dobrze rozumiem tę potrzebę...
Popatrzył na Rev.
- To jak? Chcecei się upić? Czy macie coś lepszego do roboty?

Edmund również popatrzył na Rev.
- Kto ich tam wie do końca. - Powiedział. - Żrą co popadną, a potem wszystko im się miesza w żołądkach. A potem z nich to wychodzi, z reguły jedną stroną...
Wzruszył ramionami.
- Oczywiście, że się bałem. - Powiedział. - Spotkanie ze smokiem to przerażające przeżycie! Ale Stwórca jest po naszej stronie, choć na ciężkie wystawia nas próby...
Zbroja rycerza była stosunkowo lekka... Za to broń wielka i ciężka, zdolna rozrąbać konia na pół. Najpewniej była przeznaczona do walki z siodła, bo na inny sposób walki wielki rapier był zbyt powolny.
- A wy skąd jesteście, o Pani? - Dopytywał. - Wydajecie się z dala od domu... uważać trzeba. Może potrzebujecie eskorty? W Sha'aird na traktach wciąż czycha wiele smoków...

Revenge 

Wysłany: 2020-09-05, 19:41   
   Czary/Techniki Walk: Gromowy Błysk, Wietrzny Unik, Srebrzyste Szpony, Bojowy Ryk

Elfka przekrzywiła głowę i zmrużyła oczy.
- Jeżeli szukasz zajęcia... - mruknęła, pochylając się w jego stronę. - ...to wspomóż nas w walce z Pożeraczem. Robisz dobre jedzenie, jednak chyba nie do tego zostałeś stworzony?
uniosła brew i delikatnie klepnęła go po ramieniu. Jej wzrok płynnie przeszedł na broń białą Edka. Przełknęła ślinę widząc czym się może taki jegomość pochwalić, w myślach wyobrażała sobie swoje wyimaginowane rany zadane przez niego. Gdy odezwał się doń, uśmiechnęła się słabo.
- Dziękuję za troskę, ale nie jestem bezbronna.
Koncerz szurnął po podłodze. Uniosła go w górę wraz z pochwą i położyła na stole tak, by oddzielił Edka od Niralli. Sam koniec sięgał daleko w przód.
- Masz rację Teharothu, przydadzą się diamenty, zbyt biednie wygląda.
avek

Nira 

Wysłany: 2020-09-08, 09:26   

Udawała podziw słuchając jak przerażające może być spotkanie z jej gatunkiem. W sumie dla człowieka pewnie było, nawet tak uzbrojonego jak jej rozmówca.
Chciała się odezwać, gdy Rev wsunęła między nią, a Edmunda koncerz. Przesunęła dłonią po broni.
-Zza morza. Ethakella słynęła z magów bojowych, mam nadzieję, że znajdę jakiś chętnych do podzielenia się wiedzą.
Na słowa o eskorcie zastukała paznokciami o stal broni.
- Może nie wyglądam, ale umiem o siebie zadbać. Niemniej dziękuję za propozycję- posłała mu delikatny uśmiech.
- Za przygody! - uniosła kufel, zachęcając pozostałych do wzniesienia toastu. Koleś zaczynał być męczący, więc po prostu go zachleje w trupa.

Schame 

Wysłany: 2020-09-20, 23:22   

Kaigi znieruchomiał patrzył przez chwilę w kufel miodu, potem wciągnął powietrze ze świstem.
- Pożeraczowi znów odwala? - Zapytał poważnie.
- Czekaj... - Mruknął Teharoth. - To ty nic nie wiesz? Jakiś dupek obrócił Nuandę w bandę gówniaków. Nie zauważyłeś... hordy demonów i mgły mroku w mieście?
- Pochodzę z Zaświatów. To u nas raczej codzienny widok. U was nie?
Teharoth skrzywił się i pokręcił tylko łbem.
- Obawiam się, że niewiele mogę pomóc. - Powiedział. - Przez wieki nie wiedziałem, co doprowadziło do upadku Erathy. Ale to był Pożeracz. Mój gatunek osiągnął szczyt rozwoju i byliśmy zdolni zatrząść całym światem u posad. Ale Pożeracz... nasza magia była wobec niego bezradna. Nie wiem, skąd sie wziął Pożeracz, ale wierzę, że to broń stworzona przez Niebian. Na śmiertelników, którzy wychodzą przed szerek, robią się zbyt wpływowi i zaczynają się interesować światem Niebian...
- Wystarczy, że zdejmiemy z Pożeracza amulet. - Mruknął Teharoth. - Abo znajdziemy tego, kto je zrobił.
- Jaki amulet?
- Nieważne. Po prostu przyda nam się pomoc...

Edek drgnął i popatrzył na koncerz. Poruszył w zamyśleniu wąsami, jakby próbując poukładać sobie w głowie okoliczności, które zaszły.
Ostatecznie uniósł obie dłonie.
- Ależ oczywiście. - Powiedział. - Obie z pewnością jesteście w stanie o siebie zadbać, nie mam najmniejszych wątpliwości.
Uniósł kufel.
- Za przygodę! I za pohybel smokom!
Potem odsunął się odrobinę od Niry.
- Ehm... - Odchrząknął. - Czy to oznacza... że jesteście, no wiecie... czarownicą? - Zagadnął.

Nira 

Wysłany: 2020-09-22, 08:10   

Gdy wybrzmiał toast wojownika z pewnością w knajpie zapadła cisza.
Skinęła mu głową bez słowa i pociągnęła solidny łyk z kufla.
- Magiem, czarownica brzmi... tak nieprofesjonalnie - oparła się na ławie wygodnie. Nie dość, że łowca był totalnie przeciwny istnieniu jej gatunku to pewnie zaraz okaże się, że magia to też dla niego powód do skrócenia o głowę.
Zwróciła się do Teharotha.
- Zdaje się, że twórca z nami rozmawiał, więc może wasz znajomy coś o nim wie? Oryk zdaje się. - zamyśliła się przez chwilę. Łowca może się przydać. Jako mięso armatnie.

Revenge 

Wysłany: 2020-09-27, 20:54   

Elfka siorbnęła miodu z kufla. Słuchała dialogu demona i Kaigiego, którzy nadawali między spiczastymi uszami.
- A które z tych zadań jest łatwiejsze - zagaiła nagle - znalezienie tej osoby i spranie mu mordy czy Pożeracz?
Koncerz szurnął długo i ciężko ze stołu, by zniknąć pod nim. Oparła go o swoje kolana, jednak by nie tykał nikogo.
Gdy Edi wzniósł toast, jej paznokcie stukały rytmicznie o kufelek. Błękitne oczy rozgorzały gniewem. Teharoth i Gef mogli zauważyć jeden rosnący długi kieł wychylający się powoli z jej górnej wargi.
Zaraz jego wrzucę na ruszt.
avek

Schame 

Wysłany: 2020-09-27, 23:41   

- Oryk.. - Mruknął erathanin. - Nie, nic mi to nie mówi. Ale jeżeli macie wciaż ten amulet, może uda się go zlokalizować. Są czarodzieje, którzy potrafią zlokalizować innych na podstawie samych przedmiotów, które należą do poszukiwanych. A przynajmniej erathańscy czarodzieje znali takie sztuczki.
- Niegłupi pomysł. - Mruknął Teharoth. - Jeżeli znajdziemy tego gościa i zdołam go dotknąć, to już nigdy nam nie ucieknie. Znajdę wszędzie jego cień.
Popatrzył na Nirę.
- Nie wiem, jak silny jest Oryk. - Powiedział. - Jego magi wydaje się potężna, ale jeśli go znajdziemy, może uwolnimy wszystkich z Nuandy za jednym zamachem. Pożeraza zostawmy Zhilangowi, obawiam się, że magia niewiele się przeciwko Pożeraczowi zda.

Edmund odchrząknął, gdy jego toast przeszedł bez większego entuzjazmy, a przynajmniej wywołał pewne zakłopotanie i zażenowani.
- Z tego co widzę, smoki to tutaj niezbyt modny temat. - Rzucił. - Czyżby któryś wam dokuczał? Jeżeli trzeba was obronić, to oczywiście mój obowiązek. Ryzykowanie życia w walce z tymi bestiami to jakby moje Rzemiosło.
- W zasadzie mógłbyś nam pomóc. - Powiedział poważnie Teharoth, unosząc kielich i pociągając z niego.
- Zatem mówcie ! Gdzie znajdę tego potwora. - Rzucił.
- Tego nie wiemy, bo ciągle się gdzieś kryje. Musiałbyś go wytropić.
Demon uśmiechnął się złośliwie.
- Nazywa się Matuzalem...

Nira 

Wysłany: 2020-09-29, 08:46   

Gdy usłyszała słowa Teharotha posłała mu krótkie, lecz wyraźnie rozbawione spojrzenie.
- Matuzalem... - powtórzyła ważąc każdą głoskę.
- Smok stworzony przez ludzi! Kto by pomyślał - pokręciła głową biorąc kolejny łyk.
Poprawiła się na ławie, omiatając wzrokiem wszystich dookoła. Jeszcze nikt nie był wyraźnie wcięty, ani żaden z gości nie postanowił pożreć Edka za toast. Nie ma tak źle.
- Kelner! Miód proszę! - pomachała do najbliższej osoby z obsługi.
Poprawiła kirys, by nie upodlić się tym razem.

Revenge 

Wysłany: 2020-09-29, 20:54   

Zderewowanie odpłynęło w siną dal pod wpływem miodu i słów Teharotha. Oczy, wcześniej nieco rozeźlone, teraz były bardziej przyjazne. Rev rozpromieniła się w szerokim uśmiechu, bez strasznych, wielkich kłów.
- O, to to. Demon dobrze gada. - siorbnęła drobnym nosem. - Edwardzie, zaiste ten smok przyprawia nas tu zgromadzonych o ból głowy.
schyliła się i z podłogi podniosła Berica. Usadowiła go na swoich kolanach i otworzyła szklany brzuszek. Wyciągnęła z niego garść drobnych diamentowych łusek i dwa szpikulce. Położyła je przed łowcą.
- To na zachętę podjęcia się tego zadania. Oraz dla zrozumienia że jest to dla nas ważne. Zgoda?
avek

Odpowiedz do tematu