Kraina Smoków Sha'aird Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Szybkie Menu   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Roztaj Kruka, część druga
Autor Wiadomość
Dracart

Rasa Smoka: Demoniczny Smok
Specjalizacja: Mag Zniszczenia/Ognia
Str: 30 (17)
Sta: 25 (6)
Agi: 20 (15)
Int: 50 (38)
HP: 1230 (433)
Mana: 615 (420)
Kond: 260 (125)
Def: 20 (8)
MagDef: 25 (25)
Spi: 32 (11)
PC: 101
Wysłany: 2016-01-21, 15:54   

Kiedy dotarli do posterunku, pancerne drzwi zrobiły na nim lekkie wrażenie... z drugiej strony pokazywało to jak bardzo nie popularni są strażnicy. W środku tylko umocniło się to przekonanie, miejscowi nie pałali zbyt ciepłym uczuciem do ich obecnej władzy.
- Zatem pozostaje mi tylko czekać na tą eskortę - powiedział już na piętrze gdy strażnik stał się bardziej gadatliwy.
- Co do magów wśród rebeliantów... Może być w to ciężko uwierzyć ale kobieta która nas zaatakowała była w rzeczywistości czarnym smokiem - powiedział i zrobił krótką przerwę by nadać temu zdaniu nieco więcej wagi.
- Nie chcę nic negatywnego sugerować ale wydaje mi się, że dzieje się tutaj znacznie więcej niż sądzicie czy wiecie. Być może bunty miejscowych, to najmniejszy z waszych problemów. Ale to tylko moja opinia...

Czary: Ostrze Klęski, Oślepienie, Pocisk Zniszczenia, Trujące Kwiecie, Detonacja, Płonące Zwłoki, Zniszczenie, Ognista Tarcza, Niezwyciężone Słońce

Atrybuty i Zdolności Specjalne:

<><> Karta Postaci <><>
<><> Dracart w formie demona <><>
<><> Dracart w formie smoka <><>

Schame 

Rasa Smoka: tęczowo-biały
Specjalizacja: złodziej
Str: 15 (6)
Sta: 10 (5)
Agi: 30 (6)
Int: 13 (4)
HP: 685 (274)
Mana: 240 (120)
Kond: 225 (113)
Def: 25 (17)
MagDef: 29 (18)
Spi: 12 (4)
Choroby: głód
Inne postacie: Ganqou, Perseusz
PC: 23
Wysłany: 2016-01-21, 17:29   
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

Strażnik pogładził się po brodzie, myśląc nad czymś.
- Jeden ze smoków zaatakował niedawno Leene, zastanawiam się, czy to przypadek... - Mruknął. - Mieliście sporo szczęścia, że udało wam się przetrwać atak smoka. Ale co się z nim stało? Gdzie się podział?

Dracart

Wysłany: 2016-02-02, 13:44   

Przez chwilę zastanawiał się co powiedzieć strażnikowi...
- Odleciała. Z jakiegoś powodu zależało jej na małej, znaczy się Marcie. Ale widać nie była zbyt waleczna... - tutaj nieco się skrzywił.
- Musiałem rzucić kilka zaklęć w jej stronę, jedno trafiło i ją oślepiło. Widać nie liczyła na czynny opór ponieważ pościła małą - powiedział powoli, pamiętając jak to się odgrażali strażnicy przy bramie co do używania magi w mieście.
- Gdzie poleciała dalej czarna, tego nie wiem.

Czary: Ostrze Klęski, Oślepienie, Pocisk Zniszczenia, Trujące Kwiecie, Detonacja, Płonące Zwłoki, Zniszczenie, Ognista Tarcza, Niezwyciężone Słońce

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2016-02-02, 23:59   
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

Żołnierz wysłuchał twojej opowieści, co jakiś czas przytakując w zamyśleniu.
- Jeżeli udało ci się oślepić smoka, mógł faktycznie spanikować i uciec. - Uznał. - To tak na prawdę bez znaczenia. Ważne, że Marta jest tutaj. Dobra robota.
Wyprostował się i rozejrzał.
- Jej eskorta wkrótce tu będzie. Być może zechcą cię zaprosić do zamku.Podejrzewam, że gubernator zechce ci osobiście podziękować za uratowanie jego siostrzenicy.

Dracart

Wysłany: 2016-02-03, 12:23   

Uśmiechnął się lekko, a w środku już zacierał ręce... o to chodziło.
- Zatem pozostaje tylko na nich zaczekać - powiedział i rozejrzał się za miejscem gdzie mógłby usiąść i jednocześnie mając widok na wejścia do sali.
- Jeśli można, z chęcią bym odpoczął...

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2016-02-03, 22:54   

Strażnik uśmiechnął się mimowolnie.
- Wydaje mi się, że zasłużyłeś na odpoczynek. - Rzekł i ruszył ku schodom.
Marta tymczasem przysiadła na kępce siana i skuliła się, wpatrując nieobecnym spojrzeniem w swoje nogi.

Po pewnym czasie w waszej strażnicy pojawiła się postać w długim, ciepłym płaszczu z czarnego zamszu. Kobieta o jasnych, spiętych w kok włosach z dużym kapeluszem trzymanym w rękach. Na palcach nosiła białe, skórzane rękawiczki.
Wydawało ci się, że skądś ją znasz.
Marta na jej widok zerwała się.
- Lou! - Zawołała.
Kobieta przekręciła twarz w stronę dziewczynki i zerknęła na nią spod ciężkich powiek. Marta pobiegła i dopadła do niej, tuląc twarz do jej płaszcza. Blondynka objęła ją lekko, zakrywając głowę dziewczynki kapeluszem.
Potem zerknęła na ciebie, ale nic nie powiedziała.

Dracart

Wysłany: 2016-02-06, 13:30   

Co pewien czas zerkał na Martę, siedząc oparty o ścianę i czekając na przybycie jej eskorty. Kiedy w końcu ktoś po nią przybył, był co najmniej zaskoczony. Jednak wstał, otrzepał pobieżnie swoje szaty i podszedł do kobiety do której podbiegła mała. Gdy był wystarczając blisko skinął jej głową na przywitanie.
- Witam, jestem Nimrog. Uczeń maga życia, a także ostatnio eskorta Marty - powiedział, mierząc kobietę badawczym wzrokiem.

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2016-02-07, 00:18   

- Nimrog. - Powtórzyła blondynka. - Jestem Louna. Zdaje się, że powinnam być ci wdzięczna za odwalanie mojej roboty. Marta była grzeczna?
Odwróciła się na palcach i ruszyła w stronę schodów, prowadząc dziewczynkę za rękę i przywołując cię niedbałym gestem.
- Gdzie ją znalazłeś? - Zagadnęła jeszcze.

Dracart

Wysłany: 2016-02-07, 19:43   

Niemal parsknął widząc, że Louna raczej nie miała zamiaru traktować go ze zbyt dużą dawką szacunku. Skąd on to znał... uśmiechnął się lekko pod nosem, gdy kobieta już się odwróciła.
- Marta nie stanowiła zbyt dużego problemu, a znalazłem ją w zaimprowizowanym szpitalu gdzie pomagałem opatrywać rannych - powiedział, podążając za kobietą.
- Gdzie idziemy? - zapytał dość grzecznym tonem.

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2016-02-07, 22:31   

Louna (zbieżność imion????) machnęła ręką i puściła na chwilę małą, pchnęła drzwi napierając na nie całym ciałem. Te ustąpiły powoli i uchyliły się.
- Nie zaszkodzi jej trochę wrażeń. - Rzuciła z lekceważeniem. - To doświadczenie uczyni ją mądrzejszą. Świat jest pełen niebezpieczeństw, tym szybciej sobie to uświadomi, tym lepiej.
Wyszła na ulice i obróciła, pomaszerowała ulicą.
- Do zamku. - Wyjaśniła. - Nie bójcie się, ze mną jesteście bezpieczni.

Dracart

Wysłany: 2016-02-14, 19:22   

Podążał za kobietą przez miasto próbując sobie przypomnieć skąd ją kojarzył...
- Muszę przyznać, kiedy spotkałem Martę w lecznicy i zobaczyłem reakcje innych mieszczan nie sądziłem, że jej rodzina jest tak wysoko w hierarchii miasta - zagadnął po drodze, nie chcąc by całą drogę panowała niezręczna cisza.
- I nie mogę zaprzeczyć, jestem mile zaskoczony ofertą wejścia na zamek. Widzisz wędrując od miasta do miasta z moją mistrzynią poszukuję także wiedzy, jestem ciekaw czy wasz zamek posiada może stare archiwa gdzie mógłbym spędzić nieco czasu? Jeśli nikomu by to nie przeszkadzało i jeśli oczywiście taki zbiór wiedzy istnieje? - kontynuował uprzejmym tonem.

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2016-02-14, 22:06   

Blondynka odwróciła głowę w twoim kierunku.
- Nie jesteś tutejszy, prawda? - Odgadła. - Gubernator jest... nietutejszy. To Leenianin, stryj samego księcia Leene. Nie wszystkim lokalnym się podoba, że robimy porządek z ich miastem, że próbujemy tu wprowadzić odrobinę kultury i porządku.
Pokręciła głową.
Nie, nie, porządek to złe słowo. - Rzuciła, unosząc jeden palec. - Stabilizacji. Lepiej. Ich życie nie stało się gorsze z momentem, w którym się pojawiliśmy, powiedziałabym, że powoli zmienia się na lepsze. Ale kilku tłustych kapłanów i magnatów zaczęło wciskać ciemnocie, że za wolność należy ginąć. Jakbyśmy zakładali im postronki. Wielu wpływowych ludzi, którzy ciemiężyli Pallasir do tej pory nagle stracili swoje wpływy, więc snują opowieści o Wielkim Pallasirze, Że śmierć w błocie na obsranej ulicy za tę chwalebną ideę jest najwspanialszą rzeczą, jaka może im się przydarzyć. Liderzy śpiewają im dawne pieśni i przytaczają wielkich poetów. A potem wpychają broń do ręki i czekają z boku, aż sytuacja obróci się na ich korzyść.
- Co to ma wspólnego z Martą? - Zapytała Lou, ale chyba nie liczyła na odpowiedź. - Niewiele i wszystko zarazem. Kiedy znalazła się przypadkiem między dwoma zwaśnionymi stronami po nieudanym ataku na życie gubernatora, my chcieliśmy ją odzyskać, a buntownicy wykorzystać. A zwykli mieszkańcy mają całą tę walkę głęboko w nosie, chcą po prostu przeżyć w tym strasznym mieście. Kiedy więc pojawiła się Marta, zapewne zaczęli się obawiać, że zostaną wplątani w coś, co ich nie obchodzi.
Skręciła w jedną z ulic i skierowała się do szeroko otwartej bramy, w murze oddzielającym lepszą dzielnicę od tej gorszej, którą w≤łaśnie opuszczaliśmy.
Uśmiechnęła się do ciebie kącikiem ust.
- Ze wszystkich rzeczy, o które mógłbyś poprosić, to wizyta w archiwach w poszukiwaniu wiedzy? Chwalebne. - Przyznała. - Pytanie, co cię interesuje. Oczywiście to gubernator musi się zgodzić, ale na pewno nie ma nic przeciwko. Problem w tym, że archiwa... to jeden wielki bajzel. Zanim tu przybyliśmy, władza była skorumpowana. Wiele akt zniszczono, inne ukryto, jeszcze inne zmieniono.

Dracart

Wysłany: 2016-02-28, 13:53   

Słuchał słów Lou i potakiwał gdzie trzeba było. Przynajmniej teraz miał lepszy obraz tego co działo się w mieście, choć obecność czarnołuskiej dalej nie pasowała do tego co tu się działo... a przynajmniej to tego o czym wszyscy wiedzieli.
- Interesuje mnie wiedza magiczna, a także informacje o artefaktach magicznych. Zaskakujące jest jak wiele interesujących przedmiotów skrywa się za zasłoną słów. Często są to po prawdzie ślepe zaułki, stracone dni poszukiwań zwieńczone niczym innym tylko frustracją... ale zdarzają się i prawdziwe perełki prowadzące do interesujących odkryć - powiedział nieco zamyślonym tonem, lekko przy tym gestykulując.

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2016-02-28, 18:31   

- W takim razie może udostępnimy ci archiwa w Leene? Tam na pewno znajdziesz więcej informacji o mocy magicznej i artefaktach. - Zaproponowała Louna.
Po krótkim spacerze szybko zorientowałeś się, że Pallasir to dwa zderzone ze sobą światy. Opuściliście ubogą dzielnicę pełną strażników i rebeliantów, by znaleźć się nagle za bezpiecznym murem oddzielającym najbogatszych od najuboższych. Uliczki były tutaj ładne, zadbane, brukowane, domy przestronne i eleganckie, otoczone dużymi posesjami. Widziałeś odległy park i wysoki gmach teatru, a nawet małe pałacyki. Ludzi było tu niewiele, za to urosła liczba zgrabnych, niewielkich powozów. Nawet zapach był tu inny.
W końcu ujrzałeś niemal niepozorny w tym całym przepychu zamek z czerwonej cegły, otoczony malowniczym ogrodem, pełnym bujnych wierzb płaczących i krzewów, a nawet z dużym stawem i mostem. Ogród okalało wysokie, metalowe ogrodzenie, a bram do ogrodu strzegli żołnierze Leene.
Louna zbliżyła się do galowo uzbrojonych strażników i po prostu im zasalutowała, a potem weszła do ogrodu, wskazując ci gestem, byś szedł za nią. Szliście przez chwilę wysypana drobnymi kamyszkami ścieżką, aż dotarliście do wrót pałacyku.
Te otworzyły się powoli, ukazując niewielki dziedziniec za nimi.
Ujrzałeś we wrotach płowowłosą kobietę w średnim wieku obraną w długą, czarną, bardzo oficjalną suknię, która podbiegła do was. Jej twarz wyraźnie stężała w wyrazie zaniepokojenia, gdy wreszcie dotarła do Marty, niemal padając przed nią na kolana i oglądając uważnie.
- Nic jej nie jest? - Zapytała.
- Miała dużo szczęścia, nic jej nie będzie. Gdzie jej ojciec? - Zagadnęła Lou.
- - W kaplicy, jak mniemam, modlił się o wasz powrót. - Odpowiedziała płowowłosa. - Posłałam strażnika, by sprowadził Gubernatora. Wejdźcie do środka, przyjmie was w salonie.
Wyprostowała się i popatrzyła na ciebie nieufnie. Potem jednak popatrzyła na Lounę, jakby szukając w jej oczach przyzwolenia.
- To przyjaciel, wybawca Marty. - Zapewniła Louna.
Kobieta skinęła ci obojętnie, a potem odwróciła się i poprowadziła was przez dziedziniec do zamku.
Znaleźliście się wewnątrz dużego, przestronnego hallu. Ktokolwiek projektował ten zamek zapewne uważał, że duża liczba otwartych przestrzeni w drodze do celu to oznaka wysokiej elegancji.
Ruszyliście przez elegancko ozdobiony stiukowymi rzeźbami hall po gładkiej jak lustro posadzce. Po drugiej stronie otwarły się ukryte w ścianie drzwi i pojawili się w nich gwardziści w towarzystwie mężczyzny w kremowobiałym munduże. Mężczyzna był już nieco starszawy, dobrze zbudowany, o czarnych, siwiejących już włosach i pokaźnym zaroście w stylu baraniego steku. Na jego widok Marta aż podskoczyła, jakby zbudzona ze snu, a potem pobiegła w stronę mężczyzny.
- Tatusiu! - Zawołała, dopadając do niego i obejmując go wokół kolan. Mężczyzna przykucnął przy niej i bez słowa objął ją, a potem wziął na rręce.
Przeniósł powoli wzrok na Lou.
- Gdzie Mardena? - Zapytał krótko, rzeczowo.

Lou ukłoniła się lekko i wskazała na ciebie dłonią.
- Na to pytanie może odpowiedzieć tylko ten elf. - Odparła.
Mężczyzna zmrużył oczy, unosząc na ciebie wzrok i mrużąc oczy.
- Gdzie moja żona? - Zapytał tonem handlarza, który próbuje ocenić straty.

Dracart

Wysłany: 2016-02-28, 21:19   

Nie wiedział czy być pod wrażeniem przemiany jaka nastąpiła po przejściu na drugą stronę mury, czy być obrzydzonym. Ostatecznie zdecydował się na dziwną mieszankę obu uczuć, która bynajmniej nie poprawiła wizerunku ludzi jako gatunku w jego oczach... a wręcz uczyniła coś odwrotnego.
Ale milczał, nie było to w jego interesie ani nie leżało w jego naturze wypominanie takich rzeczy...
Był tylko cichym obserwatorem do momentu kiedy pojawił się ojciec Marty i nie zadał mu bezpośrednio pytania.
- Wiem tylko, że w momencie w którym zabierał Martę z lecznicy w poszukiwaniu jej rodziny kobieta o której mówisz, matka Marty była w trakcie poważnego zabiegu który miał zdecydować o jej życiu - powiedział na tyle neutralnym i profesjonalnym tonem na ile mógł.
- Przykro mi - dorzucił jeszcze po chwili z lekkim westchnieniem.

<><> Karta Postaci <><>

Odpowiedz do tematu