Kraina Smoków Sha'aird Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Szybkie Menu   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatnerz Stout
Autor Wiadomość
Schame 

Rasa Smoka: tęczowo-biały
Specjalizacja: złodziej
Str: 15 (6)
Sta: 10 (5)
Agi: 30 (6)
Int: 13 (4)
HP: 685 (274)
Mana: 240 (120)
Kond: 225 (113)
Def: 25 (17)
MagDef: 29 (18)
Spi: 12 (4)
Choroby: głód
Inne postacie: Ganqou, Perseusz
PC: 23
Wysłany: 2014-09-06, 14:20   Płatnerz Stout
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

Na kamiennej ulicy znajduje się duże, okrągłe przejście, przypominające wejście do ścieku. Wisi nad nim drewniany szyld z namalowanym na nim tzekrillowym czerepem oraz mieczem.
Wchodząc do środka od razu widzi się okrągły kamień do ostrzenia miecza, wiadro, kilka kowadeł i potężnych młotów oraz olbrzymi piec, z którego sypią się iskry.
Stout wykuwał właśnie olbrzymie miecze, a jego towarzysze ostrzyli je lub wytapiali metal - było ich sześciu.

Cargo 
Let it shift!

Rasa Smoka: Czerwony
Specjalizacja: Złodziej
Str: 19 | 6
Sta: 30 | 8
Agi: 43 | 22
Int: 16 | 12
HP: 975/975 | 244/244
Mana: 420/420 | 252/252
Kond: 320/320 | 160/160
Def: 18 | 9
MagDef: 18 | 9
Spi: 30 | 10
Inne postacie: Iron etc.
Wysłany: 2014-09-08, 19:27   
   Czary/Techniki Walk: Czary: Przekształcenie, Widmowy Sztylet, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Dusza Wiatru, Podniebna Szybkość, Ściana Wiatru, Wichura Mocy, Wiatrowy Kształt; Techniki Walk: Furia Czerwonego Smoka, Blokada, Ściana Skrzydeł

Ciąg dalszy sytuacji istniejącej na poprzednim szardzkim forum: Czerwony smok postąpił o pół kroku wgłąb pomieszczenia i odpowiedział Krillowi mieniącemu się Stoutem, właścicielem kuźni, na powszechne pytanie "w czym mogę pomóc".
- Ukształtuj dla mnie w miękkim, rudym metalu posągi smoków, aż po najdrobniejszy szczegół ich fizjonomii. Ufam, że nie jest to trudne dla kowala, Mistrzu Metalurgii. Chcę samca i samicę, rozmiarami podobnych do mnie, gotowych, by ożywić je ludzką magią. - powiódł wzrokiem po narzędziach pracy metalludzi. Czuł pewne skrępowanie: te istoty także żyją w metalu, także za sprawą człowieczych czarów. - Materiałem musi być miedź. Jeżeli nieobce ci są arkana potrzebne, by tchnąć w nią ducha wolnego, świadomego, miłującego, również tego chcę od ciebie.
Palce skrzydeł rozprężyły i ścieśniły błonę lotną, gest prawie niezauważalny, gdy na smoka patrzeć z przodu. Czerwonołuska jaszczurka trzymała łeb dość wysoko, patrzyła, co z tego będzie; z zawadiacką ufnością oczekiwała odpowiedzi. Wyraźnie zależało jej na pomyślnym wyniku, stąd nadzieja, przebijająca w rysach.

Autoportret: I. II. III. IV. V. 3D
Posiadam medalion z żółtym jaspisem i zielonym jadeitem oraz Zbroję z Łusek Matuzalema, + 10 Def Mag na magię Wody, leczenie 10 HP na rundę, regeneracja utraconych kończyn.

"Ładunkoznawstwo. Ładunki dzielą się na toczliwe i nietoczliwe. Toczliwe trzeba podwiązywać. Nietoczliwe mogą stać."

Schame 

Wysłany: 2014-09-08, 19:57   
   Czary/Techniki Walk: Cienisty Sierp, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Riposta, Cios w Plecy, Smok Stali

Stout przyglądał ci się długo, zupełnie nieruchomiejąc, jakby się wyłączył. Potem odłożył młot.
- Drogi przyjacielu. - Rzekł spokojnie. - Jestem kowalem, dosyć dobrym i szanowanym. Wytwarzam bardzo dobre miecze, pancerze, metalowe ogrodzenia czy gwoździe. Ale jestem kowalem, nic ponadto. Tworzenie życia czy nawet krilli wykracza poza moje umiejętności i pojmowanie. niewielu magów to potrafi, a co dopiero taki zwykły rzemieślnik jak ja. Nie jestem nawet artystą, nie potrafię odtworzyć dokładnej, smoczej budowy. Jeśli ktoś coś o tym wie w tym mieście, to tylko None zwany Gargulcem. Znajdziesz go w Pracowni Treghidy. Ale jeśli mam być szczery, wątpię, że ci pomoże, nie znając dobrego powodu.

Cargo 
Let it shift!

Rasa Smoka: Czerwony
Specjalizacja: Złodziej
Str: 19 | 6
Sta: 30 | 8
Agi: 43 | 22
Int: 16 | 12
HP: 975/975 | 244/244
Mana: 420/420 | 252/252
Kond: 320/320 | 160/160
Def: 18 | 9
MagDef: 18 | 9
Spi: 30 | 10
Inne postacie: Iron etc.
Wysłany: 2014-09-08, 20:25   
   Czary/Techniki Walk: Czary: Przekształcenie, Widmowy Sztylet, Przywołanie Łamacza Zaklęć, Dusza Wiatru, Podniebna Szybkość, Ściana Wiatru, Wichura Mocy, Wiatrowy Kształt; Techniki Walk: Furia Czerwonego Smoka, Blokada, Ściana Skrzydeł

Smok zrównał łapy, całkiem jak kot, i słuchał pilnie. Różowawe kryzy przy pysku zwinęły się i oklapły smętnie, kiedy Krillion wyjaśnił, że dokładnych i finezyjnych smoczych rzeźb nie jest w stanie sporządzić. Zwiesił nos na kwintę, lecz po chwili zebrał się w sobie.
- Gargulec. U Tregidy. - powtórzył półgłosem. Pamięć miał dość słabą, jeśli chodzi o nazwiska; wprawdzie z tym ostatnim stykał się dość często, by przylgnęło trwale, lecz Cargo nie chciał ujawniać różnicy. Uśmiechnął się ułudnie, z ciepłem. - Wierzę, że powołanie życia jest przyzwoitą motywacją i przemówi do rozsądku każdemu. - powiedział, dodając: "Powtarzane w kółko i z uporem, i jeżeli zechce słuchać."
- Dziękuję za radę, Mistrzu Metalurgii. Udam się tam natychmiast. Owocnego odlewania. - życzył jeszcze i wysunął się na zakurzoną, ciasną ulicę.

Autoportret: I. II. III. IV. V. 3D
Posiadam medalion z żółtym jaspisem i zielonym jadeitem oraz Zbroję z Łusek Matuzalema, + 10 Def Mag na magię Wody, leczenie 10 HP na rundę, regeneracja utraconych kończyn.

"Ładunkoznawstwo. Ładunki dzielą się na toczliwe i nietoczliwe. Toczliwe trzeba podwiązywać. Nietoczliwe mogą stać."

Schame 

Wysłany: 2014-09-08, 20:42   

Stout ukłonił ci się lekko, a potem wrócił do swojej pracy.

Dracart

Rasa Smoka: Demoniczny Smok
Specjalizacja: Mag Zniszczenia/Ognia
Str: 30 (17)
Sta: 25 (6)
Agi: 20 (15)
Int: 50 (38)
HP: 1230 (433)
Mana: 615 (420)
Kond: 260 (125)
Def: 20 (8)
MagDef: 25 (25)
Spi: 32 (11)
PC: 101
Wysłany: 2014-12-16, 15:17   

Przez dłuższą chwilę szukał sklepy płatnerza o którym wspominał Treghida. Co by nie mówić o tym miejscu, różniło się od pracowni tamtego krilla. Rozejrzał się nieco, przyglądając się głównie już wykutemu orężowi.
- Szukam kowala który nazywa to miejsce swoim - rzucił w przestrzeń, bo nie dostrzegł krilla którego szukał.

Czary: Ostrze Klęski, Oślepienie, Pocisk Zniszczenia, Trujące Kwiecie, Detonacja, Płonące Zwłoki, Zniszczenie, Ognista Tarcza, Niezwyciężone Słońce

Atrybuty i Zdolności Specjalne:

<><> Karta Postaci <><>
<><> Dracart w formie demona <><>
<><> Dracart w formie smoka <><>

Schame 

Wysłany: 2014-12-16, 16:42   

Panował tu nieprzyjemny ukrop, żar sypał się z pieców małymi, rozżarzonymi drobinami, a nad kotłami unosiła się para wodna. Tylko krillioni mogli wytrzymać dłuższy czas w takich warunkach, a jeden z nich - porządny, masywny osobnik o ciężkim, grubym pancerzu, ale bogato zdobionym i zadbanym, lśniącym metalicznie od skraplającej się na nim wody, uderzał ciężkim, kowalskim młotem w rozgrzaną stal, leżącą na kowadle. Głowę miał dosyć niewielką, jakby nieco spłaszczoną i podłużną, a na świat spoglądały małe, migoczące, szmaragdowe oczka. Towarzyszyło mu kilku pomocników. Na ścianach wisiały miecze najróżniejszych wielkości i kształtów, ale w kilku uchylonych skrzyniach znajdowało się pełno identycznych, produkowanych niemal fabrycznie o długiej, ale wąskiej klindze oraz lekko zakrzywionym sztychu.
Zielonooki zerknął na ciebie.
- To ja. - Rzucił donośnym głosem, nie przerywając jednak pracy.

Dracart

Wysłany: 2014-12-16, 16:58   

Kiwnął łbem, pokrytym białymi łuskami na znak przywitania.
- Jestem Nimrog i przybyłem tutaj po uprząż na mój miecz. Jest on dość cenny dla mnie i dlatego nie chciałem udawać się do byle jakiego kowala - powiedział wchodząc nieco głębiej do pracowni Stouta w miarę możliwości uważając by nie dostać kroplami rozżarzonego metalu.
- Problemem może jednak być zapłata... Wieżę jednak, że uda nam się dogadać.

Czary: Ostrze Klęski, Oślepienie, Pocisk Zniszczenia, Trujące Kwiecie, Detonacja, Płonące Zwłoki, Zniszczenie, Ognista Tarcza, Niezwyciężone Słońce

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2014-12-16, 17:23   

Płatnerz odłożył swój młot i zanurzył kawał spłaszczonego żelaza do kotła z wodą. Potem wyprostował się podszedł do ciebie, przyglądając ci się, a potem rzucił okiem na miecz.
- Jeśli potrafisz pracować, dogadamy się. - Stwierdził. - Uprząż skórzana? z pochwą? Wolałbyś miecz mieć zawieszony u boku, vczy na grzbiecie?

Dracart

Wysłany: 2014-12-17, 16:53   

Gdy Stout stanął przed nim, sam jeszcze raz zmierzył kowala wzrokiem.
- Siły mi nie brakuje jeśli o to chodzi i podobno szybko się uczę... - skomentował ofertę kowala by odpracować uprząż.
- Co do samej uprzęży, tak z pochwą. Jednak nie wiem jak skóra zachowa się przy długotrwałym ocieraniu się o smocze łuski, może być za słaba. I raczej na bok, prościej będzie mi sięgnąć, a i ukryć miecz pod skrzydłem i peleryną będzie prościej - dopowiedział po chwili namysłu.

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2014-12-18, 00:00   

- To się okaże. - Rzekł nieco groźnie Stout i przyjrzał się po chwili twoim łuskom. Zastanowił się przez chwilę. - W takim razie będziemy potrzebować mocnej skóry. - Ddał, a to z kolei zabrzmiało dosyć pogodnie.
Wrócił powoli do swojej pracy. Chwycił młot i zważył go w dłoniach.
- Dobry miecz zasługuje na dobrą uprzęż i dobrą pochwę. W zamian dostarczysz komuś przesyłkę. Dosyć nietypową...

Dracart

Wysłany: 2014-12-18, 13:15   

Co prawda bardziej myślał w kierunku pomagania w pracowni, ale bycie kurierem też nie było złym rozwiązaniem.
- Zatem co mam dostarczyć dla kogo? - zapytał rzeczowym tonem. Zastanawiała go ta zmiana w tonie głosu Stouta, ale po chwili postanowił o tym zapomnieć, widać taki już ten krill musiał być.

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2014-12-18, 16:36   

- Chce, żebyś dostarczył pewnego krilla mnichom Mistrza Zhi. - Wyjaśnił. - Dam ci mapę do ich klasztoru. Jeśli się zgodzisz, wezmę z ciebie miarę i zacznę przygotowywać twoją uprząż.

Dracart

Wysłany: 2014-12-18, 19:45   

Tego... się nie spodziewał. Potencjalnie było to tak samo niebezpieczne jaki i fascynujące zadanie dla niego. Zhilang zapewne miałby z tego niezły ubaw gdyby mógł się śmiać.
- Zatem nie traćmy czasu - powiedział po chwili namysłu.
Mimo wszystko... była to niespodziewana okazja do zdobycia cennych informacji.

<><> Karta Postaci <><>

Schame 

Wysłany: 2014-12-18, 20:24   

- Nigdy nie brałem miary ze smoka. - Przyznał Stout. - Usiądź, będzie mi łatwiej. Długość oczywiście będzie można dopasować, ale chce, żeby leżało na tobie jak najlepiej.
Gdy już usiadłeś (zakładam, że nie miałeś przeciwwskazań) kowal znalazł wśród swoich rzeczy wiszących przy jednym z kotłów długi sznur i drewniany liniał. Co długość pół metra zrobił na sznurze supeł, w ten sposób przygotowując prowizoryczną miarę w smoczym rozmiarze. Zarzucił ci sznur na grzbiet, a potem pod twoim brzuchem i zsunął pętle ciaśniej. Potem zmieżył długość od "pasa" do szyi oraz szerokość ramion i grubość łap. Po co dokładnie? Ech, chyba wiedział, co robi...
- Białe smoki dobrze sobie radzą w takich tropikalnych warunkach? - Zagadnął w międzyczasie.
Wyciągnął łapę w twoją stronę.
- Twój miecz. - Zażądał.
Jeśli dałeś mu oręż, ją zmierzył również bardzo dokładnie. Potem ruszył między piece, a na jednym z nich znajdował się metalowy pojemnik z jakąś gęstą, na wpół płynną masą. Kowal odcisnął kształt miecza z obu stron w masie, jakby chcąc zachować dokładny kształt. Potem podszedł do ciebie i oddał ci miecz.
- Bądź za godzinę koło mojej kuźni, twój pasażer sam cię znajdzie.

Odpowiedz do tematu